dr Radosław G. Ostałkiewicz

Kilka słów o sobie? A proszę bardzo… Trochę samorządowiec, trochę naukowiec, trochę człowiek. W życiu należy bowiem znaleźć w miarę doskonałą równowagę pomiędzy pracą, pasją i wolnością, co jest niełatwe, gdyż najtrudniej targować się o swoje z samym sobą…

Fot. Rafal Klimkiewicz / EDYTOR.net Tel. 513009944 www.edytor.net

Lat 39. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. W listopadzie 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, przedstawiając rozprawę pt. „Projekty unijne w zarządzaniu procesami rozwoju gmin województwa śląskiego”.

Absolwent studiów licencjackich w Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej (2001) oraz studiów magisterskich na Wydziale Ekonomicznym i Międzywydziałowym Instytucie Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w Opolu (specjalność administracja w systemie prawa europejskiego). Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim (Public Relations), Uniwersytecie Śląskim (Zarządzanie systemem jakości i bezpieczeństwa informacji w biznesie i administracji), Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Zarządzanie systemem jakości i bezpieczeństwa informacji w biznesie i administracji) oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie (Zarządzanie systemem jakości i bezpieczeństwa informacji w biznesie i administracji). Od roku jest słuchaczem studiów podyplomowych MBA – Master of Business Administration prowadzonych przez WSB w Poznaniu przy współpracy z Franklin University.

Od 2003 roku pracuje w Urzędzie Gminy Jaworze, gdzie był m.in. podinspektorem, p.o. kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych, kierownikiem Referatu Strategii Rozwoju i Funduszy Europejskich, Pełnomocnikiem ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO, zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, a w latach 2007-2014 – zastępcą wójta. Od 1 grudnia 2014 roku pełni funkcję wójta gminy Jaworze. Od 2017 roku jest przewodniczącym zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, który zajmuje się komunikacją publiczną na terenie powiatu bielskiego.

W przeszłości odbył staż w Brukseli, gdzie doskonalił swoje umiejętności z zakresu integracji europejskiej, a także przez lata był ekspertem Komitetu Sterującego przy Euroregionie Śląsk Cieszyński, gdzie oceniał wnioski o dofinansowanie. Jest członkiem zarządu Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Bielska”.

Od 2016 r. jest adiunktem na Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. W swej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim tematyką rozwoju lokalnego i regionalnego, procesami zarządzania w administracji publicznej (w zakresie zarządzania strategicznego, zarządzania jakością, wiedzą oraz zasobami ludzkimi), a także zagadnieniami związanymi z funkcją rozwojową administracji samorządowej w kontekście funduszy unijnych, europejskiej polityki spójności i regionalnej oraz współpracy transgranicznej. Wśród jego zainteresowań naukowych znajdują się również problemy unowocześniania procesów zarządzania publicznego w samorządzie oraz decentralizacja, demokratyzacja i uspołecznienie procesów decyzyjnych na poziomie lokalnym i regionalnym.

W niedzielę, 21 października 2018 roku, zadecydujemy o tym, w którą stronę pójdzie Jaworze. Wybierzemy kierunek rozwoju na kolejne pięć, a kto wie – może i dziesięć lat. Mądra kontynuacja zapoczątkowanych cztery lata temu zmian w podejściu do zarządzania gminą to szansa dla naszej miejscowości… i to pod każdym względem. Zarówno jeśli chodzi o mieszkańców, przedsiębiorców, jak i turystów. Dzięki temu utrzymamy i podniesiemy jakość, szansę i markę. Jakość życia, szansę na sukces i markę wśród podobnych miejscowości w Polsce. Można powiedzieć, że „Życie jest piękne…” w Jaworzu.

podpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s